Jak uprać wnętrze auta i usunąć z niego zapachy?

/

Nawet jeśli chodzi o auto, które jest stare nie trzeba, by był tam brzydki zapach. Zamiast perfumować pojazd lepiej będzie go oczyścić. Skąd bierze się więc ten mdły zapach w starych samochodach. Najczęściej wynika to z roztoczy, które gromadzić się będą w materiałach tapicerskich w samochodzie.

Bakterie w układzie wentylacji, klimatyzacji czasem pojawią się również w filtrze kabinowym, który jest zatkany, kurz i resztki organiczne wozi się tam miesiącami. Niestety te wszystkie elementy działają niekorzystnie, powodować mogą również wiele problemów z zapachem w samochodzie.

W taki sposób niestety dochodzi do tego, że w naszym samochodzie powietrze ma przykry zapach. Przepływ będzie ograniczony i filtr powinien być zmieniony. Wtedy rzeczywiście może się pojawić zdecydowanie lepszy zapach. Gorzej jednak będzie, gdy auto będzie zawilgocone, albo też dojdzie do jego podtopienia. Woda wtedy będzie powodować zniszczenia, które sprawią, że usuwanie zabrudzeń i zapachu przykrego będzie trudne. To sytuacja, z którą praktycznie nie będzie można sobie już poradzić. Dlatego popowodziowe samochody można szybko rozpoznać w komisach. Wszystkie obwieszone będą choinkami zapachowymi, dodatkowo również szyby będą tam uchylone, by ten przykry zapach jakoś usunąć.

Pranie tapicerki

Jak przygotować wnętrze do czyszczenia

Samochód zanim będzie prany musi być oczywiście bardzo dokładnie odkurzony. Inaczej płyn czy piana będzie mieszać się z brudem i niestety pojawi się błoto, którego będzie tak naprawdę po wyschnięciu jeszcze gorszym problemem, pojawią się bowiem plamy trudne do usuwania.

Sprzątanie samochodu

Przyda się również ssawka szczelinowa, która w ten sposób będzie pozwalała na dotarcie do takich miejsc, które są trudno dostępne. Jeśli samochód ma kanapy składane i wyjmowane siedzenia to trzeba będzie je usunąć i przestrzenie między siedzeniami oczyścić. Czasami będzie tam również pojawiać się źródło smrodu, ponieważ po tym jak odkryte będą resztki jedzenia i po ich usunięciu będzie można liczyć na to, że uda się pokonać źródło przykrego zapachu.

Pranie wnętrza

Najwygodniej będzie to robić, jeśli kupimy specjalny środek w spreju. Chyba, że mamy profesjonalny odkurzacz piorący, wtedy rzeczywiście to sprzątanie będzie dokładniejsze. Na mały samochód warto przygotować kilka opakowań. Możliwe, że wydatek będzie spory, ale warto się na niego zdecydować, jeśli zależy nam na skutecznym oczyszczeniu samochodu. W ten sposób uda się skutecznie oczyścić wnętrze i usunąć te przyczyny, które powodują właśnie ten przykry zapach.