Środki ograniczające przyleganie błota do karoserii

/

Śnieg, który będzie się zmieniał w błoto pośniegowe to istotny problem dla naszych samochodów. Chyba nikt nie lubi błota, a przede wszystkim chemicznych dodatków, które znajdują się w składzie i są używane przez drogowców. Wiadomo, że w ten sposób niszczyć się będzie między innymi nasz lakier.

Zimą trzeba o samochód dbać. chodzi o estetykę, ochronę lakieru. Aby pojazd był w jak najlepszym stanie po tym zimowym sezonie powinien być do tego przygotowany.

Po pierwsze - mycie

Na początek bardzo ważne będzie dokładne mycie samochodu. Jeśli nie korzystamy z myjni dobrze mieć dobry jakościowo szampon do karoserii i samemu można każdy element bardzo dokładnie myć. Należy pozbywać się pozostałości po owadach specjalnymi środkami do ich usuwania.

Resztki smoły, żywicy czy asfaltu należy usuwać przez użycie specjalnych preparatów, które temu służą. Ważne będzie także zabezpieczenie wszelkich ognisk korozji i ubytków na lakierze. Jeśli są tam drobne zarysowania można używać specjalnych preparatów do usuwania rys.

Jak chronić lakier?

Po drugie -  woskowanie

W momencie gdy uda się przygotować dobrze powłokę lakieru będzie można następnie zabezpieczać się przed zimą. W takiej roli najlepszą opcją będzie woskowanie. To wosk sprawi, że powierzchnia będzie miała taką charakterystykę, że nie będą się go trzymały zanieczyszczenia, między innymi takie jak błoto pośniegowe.

W ten sposób jest szansa na to, że na dłużej nasze auto będzie czyste. Po nałożeniu wosku łatwiejsze staje się ponowne mycie karoserii i potem utrzymywanie czystości również nie powinno już stanowić dla nas problemu.

Jeśli sami zadbamy o swoje auto będziemy zadowoleni z tego jakim jest stanie i nie będzie trzeba się obawiać, ze wszelkie zanieczyszczenia będą niszczyć naszą powłokę lakierniczą. To właśnie ta kwestia, na której w szczególności powinno nam zależeć.