Czy samochody Volvo to dobre samochody? Czy są niezawodne?

/

Volvo zbudowało swoją markę na tym, że jest producentem samochodów, który na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo. Jednak pod względem stylistyki i wzornictwa oferta firmy nigdy nie była zbyt porywająca. Modele były, delikatnie mówiąc, nijakie. Ale czy Volvo to dobre samochody? Czy można liczyć na ich niezawodność?

Volvo produkuje dobre samochody, jeśli szukasz czegoś bezpiecznego i niezawodnego. W ciągu ostatnich kilku lat poprawiła się także stylistyka. Jednak pojawiające się problemy mogą być kosztowne w naprawie, dlatego warto uważać, jaki model się wybiera.

W tym artykule oceniamy, co wyróżnia Volvo na tle innych marek. Przyglądamy się także najlepszym i najgorszym modelom, aby pomóc Ci w wyborze następnego zakupu.

Spis treści show Czy Volvo to dobry samochód? 1. Bezpieczeństwo 2. Silnik 3. Rdza i nadwozie 4. Wyposażenie i technologia 5. Osiągi 6. Przystępność cenowa 7. Koszt posiadania 8. Koszty napraw i konserwacji Historia Volvo Czy samochody Volvo są niezawodne? Jakie są najczęstsze problemy z Volvo? 1. Nadmierne zużycie oleju 2. Awaria skrzyni biegów 3. Problemy z układem chłodzenia Najbardziej niezawodne modele Volvo 2019 Volvo V90 Cross Country 2017 Volvo S90 2020 Volvo XC40 Najmniej niezawodne modele Volvo 2016 Volvo XC90 2012 Volvo S60 Czy Volvo to dobry samochód do kupienia jako używany?

Czy Volvo to dobre samochody?

1. Bezpieczeństwo

Volvo używało kiedyś hasła "najbezpieczniejszy samochód na świecie" ze względu na swoje zaangażowanie w ochronę ludzi na drodze. Przez wiele dziesięcioleci producentowi samochodów udawało się zdobywać uznanie jako najlepszy wybór pod względem bezpieczeństwa.

Dzisiejsze modele są wyposażone w najnowsze technologie wspomagające kierowcę, co jeszcze bardziej podnosi poziom bezpieczeństwa. Firma produkuje również samochody o mocnej konstrukcji, dlatego wiele modeli nadal osiąga doskonałe wyniki w testach zderzeniowych.

2. Silnik

Od początku istnienia w ofercie Volvo znajduje się wiele różnych modeli silników. Dostępne są modele z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, dostosowane do różnych stylów życia.

W nowoczesnej linii można zauważyć, że specyfikacja silników zmierza w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości. Obecnie producent samochodów oferuje zarówno hybrydowe, jak i elektryczne układy napędowe.

3. Rdza i karoseria

W historii skarg na samochody Volvo trudno znaleźć wiele osób, które mówiłyby o korozji. W rzeczywistości wygląda na to, że nadwozie jest w stanie wytrzymać korozję przez wiele lat.

Nawet Volvo jest przekonane o jakości wykonania swoich pojazdów. Wszystkie nowe modele są objęte imponującą 12-letnią gwarancją na korozję bez limitu kilometrów. Trudno to znaleźć u innych producentów samochodów.

4. Wyposażenie i technologia

W kabinie Volvo nie brakuje niczego dobrego. Wiele modeli wyprzedziło swoje czasy, oferując zawsze najnowsze rozwiązania techniczne.

Wnętrze Volvo przypomina wnętrza samochodów innych luksusowych marek, takich jak Audi, Lexus, BMW czy Mercedes-Benz. Niezależnie od tego, czy szukasz technologii wspomagających kierowcę, funkcji zwiększających komfort czy wyposażenia rozrywkowego, Volvo z pewnością je posiada.

5. Osiągi

Większość samochodów Volvo jest wyposażona w mocne silniki, które zapewniają przyspieszenie i moc, jakiej szukasz. Nigdy jednak nie starano się konkurować z samochodami sportowymi na drogach.

Za kierownicą Volvo nie będziesz wykonywać ciasnych manewrów na zakrętach ani nie osiągniesz wyjątkowych umiejętności wyścigowych. Po prostu nie jest ono przeznaczone do tego typu działań.

6. Przystępność cenowa

Kupując Volvo, nie kupujesz taniego samochodu. To samochody luksusowe, więc nie są zaliczane do tej samej kategorii, co modele przyjazne dla budżetu.

Mogą być jednak tańsze niż porównywalne modele luksusowe. Jeśli Volvo i Mercedes-Benz są w tej samej cenie, Volvo może mieć więcej elementów wyposażenia standardowego.

7. Koszt posiadania

W przypadku Volvo koszt posiadania może być różny. Pozytywnym aspektem jest to, że Volvo jest uważane za markę paliwooszczędną.

Prawdopodobnie wydasz mniej pieniędzy na paliwo, zwłaszcza jeśli wybierzesz samochód hybrydowy. Jednak koszty części zamiennych i konserwacji mogą być znacznie wyższe.

8. Koszty napraw i konserwacji

To właśnie w tej kwestii Volvo wypada gorzej. Za naprawę i konserwację Volvo trzeba zapłacić więcej. Nie tylko części są droższe, ale także znalezienie mechanika, który by się tym zajął, może być trudne.

Ponadto pojazdy Volvo szybko się amortyzują. Nie zachowasz swojej inwestycji w takim stopniu, jak w przypadku innych luksusowych marek.

Historia Volvo

Pierwszy samochód Volvo wyjechał z fabryki w Göteborgu w Szwecji w 1927 roku. Oryginalna linia została zaprojektowana z myślą o szwedzkim klimacie, który potrafi być surowy i brutalny. Od samego początku Volvo było znane z tego, że jest wytrzymałe i trwałe.

W latach 40. ubiegłego wieku Volvo trafiło do Stanów Zjednoczonych. Firma stale podnosiła standardy bezpieczeństwa, a w 1959 r. jako pierwsza wprowadziła trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. W 1964 r. firma skupiła się na produkcji samochodów przyjaznych rodzinie, debiutując modelem Volvo 140. Zaraz za tym stylowym sedanem pojawiło się kombi.

Od tego czasu Volvo nadal przewodziło w instalowaniu systemów bezpieczeństwa, dzięki którym ludzie byli bezpieczniejsi. Firma poświęciła także wiele czasu na badania nad właściwym sposobem konstruowania samochodu, aby był on solidny pod względem konstrukcyjnym. W ostatnim czasie Volvo ciężko pracuje nad wprowadzaniem na rynek bardziej stylowych i atrakcyjnych pojazdów.

Czy samochody Volvo są niezawodne?

Jeśli porozmawiasz z właścicielami Volvo, zdecydowana większość z nich zgodzi się, że marka jest dobra, a samochody niezawodne. Jednak niektóre publikacje motoryzacyjne plasują markę Volvo bliżej środka stawki, sugerując, że są one po prostu oceniane w przeciętnej skali.

Organizacja Consumer Reports umieściła Volvo na 18. miejscu wśród 26 marek do oceny. Z kolei RepairPal uznała, że znajduje się ono w samym środku stawki, wskazując, że samochody trafiają do warsztatu średnio często.

Jakie są najczęstsze problemy Volvo?

1. Nadmierne zużycie oleju

Najbardziej dyskutowany problem związany z silnikiem Volvo dotyczy zbyt dużego zużycia oleju. Niektórzy klienci twierdzą, że w samochodzie kończy się olej, zanim przyjdzie czas na jego wymianę.

Jeśli ten problem pozostanie nierozwiązany, może dojść do poważnego uszkodzenia silnika. Mimo to większość ludzi nie myśli o częstym sprawdzaniu oleju, ponieważ jest to tak absurdalny problem, że nie można go mieć na tym poziomie.

2. Uszkodzenie skrzyni biegów

W niektórych modelach dochodzi do przedwczesnej awarii skrzyni biegów. Na początku skrzynia biegów może po prostu działać nieregularnie, sprawiając kłopoty na drodze.

Innym problemem jest to, jak drogie są te skrzynie biegów. Na ich wymianę klienci mogą wydać 4000 USD lub więcej.

3. Problemy z chłodzeniem

Klienci skarżą się również na przegrzewanie się silnika. Problem ten wynika zazwyczaj z uszkodzonego wentylatora chłodzącego, który nie działa tak, jak powinien.

Ponieważ silnik ma skłonność do przegrzewania się i zużywa zbyt dużo oleju, klienci są zmuszeni do wymiany silnika. Części te mogą być również dość drogie, co pozostawia wielu niezadowolonych kierowców.

Najbardziej niezawodne modele Volvo

2019 Volvo V90 Cross Country

Volvo V90 Cross Country 2019 może nie być Twoim pierwszym wyborem, jeśli chodzi o styl. Jednak skargi na ten model są minimalne i warto się nim zainteresować, jeśli szukasz czegoś niezawodnego.

Otrzymało ono wyjątkową ocenę od Car and Driver. Jest także wysoko oceniany przez Kelley Blue Book, więc może czas pomyśleć o jeździe wozem.

2017 Volvo S90

Jeśli szukasz wysokiej jakości sedana Volvo, rozważ model S90. Ten model również ma minimalną liczbę skarg, co świadczy o jego solidnej konstrukcji.

Silnik jest bardzo wydajny i ma klasę. Ponadto wnętrze jest przestronne i wygodne, idealne do zabawiania klientów biznesowych.

2020 Volvo XC40

Nie trzeba długo szukać, aby znaleźć luksusowego SUV-a, który spełnia wszystkie kryteria. Model 2020 XC40 jest stylowy, niezawodny i stanowi najlepszy wybór.

Został najwyżej oceniony przez niektóre z najważniejszych publikacji. Nie wydaje się też, aby cierpiał z powodu kosztownych usterek, które występują w innych modelach.

Najmniej niezawodne modele Volvo

2016 Volvo XC90

Volvo XC90 z 2016 roku otrzymało prawdopodobnie więcej skarg niż jakikolwiek inny model tej marki. Nie tylko cierpi z powodu problemów ze skrzynią biegów, o których mówiliśmy wcześniej, ale ma też większe problemy.

XC90 z 2016 roku jest pierwszym modelem, który doczekał się przeprojektowania. Choć ma ładne wnętrze z bogatym wyposażeniem i mocny silnik, pojawiły się poważne obawy dotyczące systemu automatycznego hamowania. U wielu klientów automatyczne hamulce awaryjne włączały się samoczynnie bez udziału kierowcy. Najczęściej usterka ta występuje podczas jazdy po autostradzie, co czyni ją jeszcze bardziej niebezpieczną.

Biorąc pod uwagę, że usterka ta wydaje się występować w ciągu pierwszych 12 000 mil, możesz otrzymać pojazd, który został już naprawiony. Ale dlaczego miałbyś ryzykować?

Volvo S60 z 2012 r.

Model S60 z 2012 roku został objęty masowym wycofaniem z rynku, które nie powinno mieć miejsca. Okazało się, że oprogramowanie pompy paliwowej było niekompatybilne z pompą i układem paliwowym. Jak to możliwe, że coś takiego w ogóle miało miejsce? Tak czy inaczej, świadczy to o poziomie staranności, jaki włożono w jego budowę.

Oprócz tego problemu, Volvo S60 z 2012 roku boryka się również z problemami ze skrzynią biegów. Klienci skarżą się, że skrzynia przestaje prawidłowo zmieniać biegi. Często przepalają się także światła zewnętrzne i awarii ulega masowy czujnik przepływu powietrza, którego naprawa może być kosztowna.

Czy Volvo to dobry samochód do kupienia jako używany?

Jeśli trzymasz się z dala od kłopotliwych lat modelowych, możesz znaleźć niezawodny luksusowy samochód Volvo. Firma oferuje szeroką gamę sedanów, wozów i SUV-ów. Nie znajdziesz tu samochodu sportowego, ale jest wiele modeli przyjaznych rodzinie. Wiele z nich posiada zaawansowane wyposażenie, dzięki któremu Volvo dorównuje innym luksusowym markom.