5 polecanych quick detailerów do czyszczenia karoserii

/

Każdy kto chce dbać o piękny wygląd karoserii spotkał się z pojęciem quick detailer. Jest to środek, który sprawi, że w dość szybki sposób można pokonać brud i lakier jak po woskowaniu. Jaki produkt będzie najlepszy w codziennej pielęgnacji karoserii.

Mycie auta to czynność, która wymaga poświęcenia pewnej ilości czasu oraz zastosowania środków czyszczących takich jak szampon, glinka czy wosk. Lakier potrafi ubrudzić się nawet w ciągu jednego dnia. Trudno więc wyobrazić sobie mycie codzienne, dlatego właśnie pojawiły się quick detailery.

TENZI Car Shine

Quick detailer od firmy Tenzi to stosunkowo tani produkt, który będzie podkreślał głębię lakieru i sprawi, że zostanie on nabłyszczony. Produkt ma w swoim składzie polimerowe dodatki, które sprawią, że poradzi sobie z luźnymi zabrudzeniami. Litr produktu kosztuje 18 złotych a więc to najtańsza rynkowa propozycja.

Shiny Garage Morning Dew

Inny polecany detailer to również marka Shiny Garage. Produkt łączy w sobie polimery i woski. Z jednej strony przyciąga zanieczyszczenia, z drugiej doprowadzi również do nabłyszczania. Litr kosztuje mniej więcej 55 złotych.

ADBL QD1

To również stosunkowo niedrogi produkt, który oparty jest o wyłącznie syntetyczne składniki, które mają duże ilości polimerów. W praktyce ten produkt poradzi sobie z szybkim usuwaniem kurzu. Koszt litrowego środka to 60 złotych a wiec nieco więcej niż poprzednia propozycja.

Quick detailer

Meguiars Ultimate Quik Detailer

Firma Meguiars ma dla nas przykład zaawansowanego detailera, który ma świetną technologię odpychającą wodę. Powierzchnia po użyciu tego środka będzie wyjątkowa śliska co sprawi, że będzie świetnie się sprawdzał. Jest tam dobrze przygotowana mieszanka polimerów. Cena opakowania, które ma około 650 ml to 60 zł.

Menzerna Endless Shine

Spośród tych produktów, które mamy do zaproponowania najdroższy jest detailer od firmy Menzerna, która przygotowuje świetne produkty do dbania o lakier. Ich środek Endless Shine to propozycja, która nadaje karoserii efeky wetlook i sprawia, że pojawia się specjalna antystatyczna powłoka, która chroni lakier przed nadmiernym osiadaniem brudu. Cena to jednak około 70 złotych za pół litra, a więc będzie to już dość drogi produkt, gdy chodzi o detailery.