Odświeżenie lakieru – kiedy i jak się za to zabrać?

/

Utrzymywanie lakieru w dobrym stanie to dość duże wyzwania. Efekt estetyczny będzie jednak świetny, dlatego rzeczywiście warto. Zadbaj więc o swoją karoserię, by auto wyglądało rzeczywiście doskonale.

Renowacja lakieru

Jeśli ktoś ma auto, które ma już za sobą kilka lat jazdy to na pewno widać po nim, że lakier pomału traci na jakości. Znika między innymi jego naturalny połysk a barwa będzie gorzej wyglądała. Jeśli nie poczynimy żadnych kroków ten proces będzie postępował i powłoki będą dalej degradowane. Z czasem auto będzie mniej atrakcyjne, straci na swoim wyglądzie. Poleca się więc dbanie o lakier, ponieważ w ten sposób uda się go odmłodzić. Jest to również racjonalne podejście, gdy ktoś będzie myślał o sprzedaży takiego samochodu, ponieważ dobrze wyglądający lakier podniesie cenę auta.

Jak łatwo i szybko odświeżyć lakier?

Mogłoby się wydawać, że taką pracę powinien wykonywać wyłącznie specjalista, który ma specjalnie przygotowany serwis. Ale nie jest tak zawsze. Jeśli ktoś ma ochotę to może uniknąć słonej zapłaty, a za odświeżenie lakieru będzie mógł zabrać się praktycznie każdy i nie powinno to stanowić większego problemu. Przede wszystkim musimy chcieć i cała procedura sprawi nam dużo radości, będziemy zadowoleni, że sami o swoje auto zadbaliśmy.

Powłoka lakieru

Auto na błysk

Zaczynamy oczywiście od bardzo dokładnego czyszczenia samochodu oraz mycia karoserii łącznie z usuwaniem pozostałości po ogumieniu czy smole. To istotna kwestia, ponieważ w ten sposób można sobie zagwarantować, że auto będzie przygotowane do dalszego procesu. Jeśli uszkodzenia są zauważalne dość wyraźnie można wykonać również polerowanie. Karoseria musi być bardzo dobrze przygotowana, ponieważ wszelkie pozostałości na niej sprawią, że łatwo może dojść do porysowania a tego właśnie chcemy uniknąć.

Woskowanie to ostatni krok jaki będzie przed nami. Jest to ważna sprawa i będzie się wiązać między innymi z koniecznością wybrania dobrego jakościowo produktu, który potem polerowaniu ma służyć. To istotna kwestia. Ponieważ brak dobrego wosku praktycznie uniemożliwia wykonywanie takich właśnie zadań. Jeśli mamy dobry wosk trzeba będzie poświęcić trochę czasu i będzie można poprawić wygląd własnego samochodu, na czym właśnie powinno nam zależeć.