Czy myjnie bezdotykowe naprawdę niszczą powłokę lakieru?

/

Spór pomiędzy zwolennikami mycia samochodu ręcznie i bezdotykowo oczywiście cały czas trwa. Sprawdziliśmy więc jak to dokładnie wygląda i czy ciśnieniowe mycie będzie negatywnie wpływać na lakier.

Oczywiście można powiedzieć, że czyste auto dla wielu mężczyzn nadal jest chlubą i starają się o swoje pojazdy dbać w szczególności. Dla wielu z nich to oczko w głowie. Ogromny odsetek kierowców uwielbia motoryzację pod wszelką postacią. Dlatego chcą także dbać o własne auto tak by mogło zachwycać wszystkich dookoła i budzić prawdziwą zazdrość. I będzie tutaj chodziło zarówno o mechanikę jak i wygląd samochodu.

Myjnie bezdotykowe

Jeśli chcemy mieć ten wygląd na doskonałym poziomie nie możemy zapominać jak bardzo ważna będzie między innymi pielęgnacja karoserii. To kluczowa sprawa, o której trzeba pamiętać. Od lat myjnie bezdotykowe są bardzo popularne. W kilka chwil dzięki nim mamy czysty samochód. Jednak pojawiają się opinie, że źle działają one na powłokę lakieru. Jak to w praktyce wygląda?

Świat cały czas pędzie do przodu, dlatego na wszystko brakuje nam czasu. Dawniej więcej czasu poświęcaliśmy na życie rodzinne. Dziś wszystko toczy się bardzo szybko do przodu, ciągle wiele się dzieje. Nie ma się co dziwić, że także dbać szybciej. Z tego powodu właśnie udajemy się do myjni automatycznej czy bezdotykowej. Samodzielne mycie auta wydaje się, że mogłoby doprowadzić do utraty zbyt dużej ilości tak cennego czasu.

Kosmetyki do mycia auta

Dlatego jedziemy do myjni bezdotykowej i szybko mamy czyste auto. Istotne będzie również to to, że auto tam będzie można właściwie umyć za parę groszy. Jednak zapominamy o tym jak wygląda kwestia mycia pod dużym ciśnieniem. Woda będzie uderzać o karoserię z dużą siłą i w ten sposób niestety musimy liczyć się z tym, że widoczne będą mikro zarysowania, które z czasem będą niestety coraz bardziej zauważalne.

Jak więc myć auto?

Niestety nadal najlepszym sposobem na mycie auta będzie zawsze mycie ręczne na zasadzie dwóch wiader. W dużych miastach niestety często będzie trudno o warunki do mycia w taki sposób. Jednak szukajmy takich warunków i starajmy się w ten sposób myc swój samochód. W trakcie mycia wykonujemy delikatne ruchy, uważamy, by pod ręczniczek nie dostał się żaden piasek, ponieważ doprowadzi on nawet do uszkodzenia lakieru a tego trzeba oczywiście unikać.