Jak przygotować szyby do zimy

/

Zimą jest wiele takich elementów, które będą nam utrudniać jazdę samochodem. Jeśli chcemy cieszyć się bezpieczeństwem oraz komfortem trzeba swoje auto do zimy przygotować. Szczególnie zwracamy uwagę na szyby, ponieważ to ich stan ma duży wpływ na nasze bezpieczeństwo. Jak je przygotowywać?

Niewidzialna wycieraczka

Pierwsza czynność to oczywiście dokładne mycie samochodu, w tym w szczególności szyb. Następny krok to nałożenie trwałego wosku przed zimą co pozwoli utrzymać lakier w dobrym stanie. Jeśli nasze szyby są już czyste, odtłuszczone oraz suche będzie można nałożyć na nią niewidzialną wycieraczkę. Preparat taki zawiera czynny silikon. Tworzy niewidzialną powłokę, która będzie eliminować konieczność używania wycieraczek w czasie deszczu. Przy większej prędkości około 60 km na godzinę to pęd powietrza będzie doprowadzał do tego, że woda będzie uciekać poza krawędź szyby. Produkt może ułatwić bezpieczną jazdę w czasie opadów. Utrudnić może również osadzanie się szronu na szybach w okresie niskiej temperatury.

Preparaty antyparowe

Dobrze będzie także swoje szyby zabezpieczyć od wewnątrz. Do tego mamy specjalne preparaty antyparowe, które nakładać można także na lusterka. Dzięki temu zmienia się nieco powierzchnia i parowanie praktycznie nie będzie występowało. Poprawi się również widoczność w czasie deszczu, szczególnie w nocy.

Bezpieczna jazda zimą

Wycieraczki

Gdy nasze szyby są również odpowiedni wyczyszczone można również zobaczyć jak wygląda kwestia wycieraczek. To taki element, który odpowiada za bezpieczeństwo i komfort jazdy. Przed zimą koniecznie trzeba sprawdzać stan piór. Ich wymiana nie będzie ani skomplikowana ani kosztowna, a dla komfortu jazdy nie będzie to żaden problem. Jeśli chodzi o kwestię wyboru wycieraczek najlepiej zmierzyć te, które mieliśmy i potem dobrać w sklepie rozmiar.

Płyn do spryskiwaczy

Pamiętajmy, że płyn do spryskiwaczy nie może być traktowany po macoszemu. To element, który ma istotny wpływ na to jak będzie oczyszczanie szyb przebiegać. Jeśli o tym zapomnimy i kupimy tani płyn na pewno nie będziemy zadowoleni.

Skrobaczka

Na zimę trzeba mieć oczywiście komfortową skrobaczkę do szyb, a obok tego również dobrze funkcjonujący odmrażacz, którzy szczególnie sprawdzi się w momencie, gdy będzie nam zależało na czasie.