Jak odnowić felgi aluminiowe

/

Jeśli mamy felgi aluminiowe pewnie są one ważną ozdobą samochodu. Z czasem takie felgi ulegają zużyciu podobnie jak powłoka lakiernicza i nie będą zbyt dobrze się prezentować. Warto wieć doprowadzić do tego by miały one wyjątkowy blask.

Guma w sprayu

Wśród tych szybkich sposobów na zabezpieczenie felg wymienić trzeba gumę w sprayu. Jeśli chcemy takie prace przeprowadzić musimy mieć dwa opakowania po 400 ml. Felgi musza być bardzo dobrze przygotowane do nałożenia gumy poprzez ich wcześniejsze idealne oczyszczenie i odtłuszczenie. Zanim guma będzie nakładana musimy zabezpieczyć elementy hamulcowe. Dzięki temu taka praca może być wykonywana bez zdejmowania kół i dzięki temu będzie to bardzo wygodne.

Polerowanie

Jeśli będzie nam zależeć na uzyskiwaniu wyjątkowych efektów na pewno warto się będzie zdecydować na polerowanie. Ten proces to świetny wybór, ale trzeba pamiętać, że będzie zabierał sporo czasu. Wymaga to między innymi demontowania felg. Należy je między innymi dokładnie oczyścić z brudu. Usuwa się starą powłokę lakierniczą, by dało się wykonywać polerowanie.

Blask felg aluminiowych

W trakcie pracy wykonuje się polerowanie z materiałami, które mają różny poziom gradacji. W taki sposób stopniowo uzyskuj się zadowalające efekty, gdy felgi będą dobrze wypolerowane można zastosować na nie wosk, który zagwarantuje lepsze utrzymywanie efektu. Po jakimś czasie takie prace będzie trzeba powtórzyć.

Lakierowanie

Trwały efekt prac można uzyskiwać między innymi poprzez lakierowanie. Tak samo jak przy polerowaniu będzie tutaj trzeba postarać się o demontaż kół i zdjęcie opon z felg. Musimy również zatroszczyć się o bardzo dokładne oczyszczenie felg. Na sam koniec przygotowuje się lakier bazowy, ponieważ to on odpowiada za kolor felgi. Ostatni etap to także przygotowywanie specjalnego lakieru bazowego, który odpowiadać będzie za połysk, sprawia także, że felga jest lepiej zabezpieczona przed uszkodzeniami. Jeśli chcemy zdecydować się na lakierowanie rzeczywiście jest z tego zdecydowanie lepszy efekt, jednak na lakierowanie musimy już poświęcić nieco więcej czasu. Zasada jest taka, że im więcej pracy się wykona tym efekt będzie lepszy.