Nie pozwól, aby lato zahamowało Twoje plany podróży

/

Jest jedna ważna część planowania wakacji, którą zbyt wielu kierowców pomija: Wizyta w centrum serwisowym na inspekcję hamulców.

"Nikt nie chce mieć problemów z hamulcami podczas podróży" - mówi Tony Molla, wiceprezes Automotive Service Association, teksańskiej organizacji non-profit zajmującej się konserwacją pojazdów. "To zakończy wakacje w pośpiechu.

"Zawsze sprawdzaj hamulce przed wyjazdem na wakacje".

Układ hamulcowy pozostaje istotnym elementem bezpieczeństwa, który jest podatny na problemy, gdy pogoda staje się ciepła. Ciepło jest głównym winowajcą, zwłaszcza w przypadku pojazdów załadowanych podróżnymi i ich sprzętem.

Hamowanie zależy od tarcia, a proces ten z czasem powoli niszczy układ hamulcowy. Rutynowa konserwacja szczęk hamulcowych, płynu i przewodów zapobiega normalnemu zużyciu i uszkodzeniu, które może stać się kosztownym bólem głowy.

podróż

Tarcie i ciepło mogą powodować nierównomierne zużycie części hamulcowych i zanieczyszczać płyn hamulcowy.

Jeśli klocki hamulcowe ulegną nadmiernemu zużyciu, metal w nich zawarty może trwale uszkodzić wirnik. Zamiast drobnej naprawy hamulców może się wtedy okazać, że trzeba będzie wymienić cały układ hamulcowy.

Co może zawierać typowa kontrola hamulców?

Molla wykonane następujące sugestie dla następnego razu przynieść swój pojazd do sąsiedniego centrum serwisowego:

  • Sprawdź cylinder główny na wycieki. Ten zbiornik pod maską przechowuje płyn hamulcowy i musi być okresowo sprawdzany pod kątem zużytych uszczelek.
  • Sprawdzić przewody hamulcowe pod kątem degradacji. Przewody te przewodzą płyn hamulcowy do i z różnych elementów układu hamulcowego. Zużyte przewody powodują, że układ hamulcowy jest niewydajny.
  • Sprawdzenie przewodów płynu hamulcowego. Hamulce są układem hydraulicznym, który do prawidłowego działania wymaga płynu. Nieszczelne lub uszkodzone przewody hamulcowe pogarszają działanie układu.
  • Sprawdź działanie hamulca postojowego pojazdu. Poproś swojego doradcę serwisowego o sprawdzenie układu, aby upewnić się, że działa on prawidłowo. Łatwo jest to przeoczyć, rozważając naprawę hamulców.

Dowiedz się więcej na https://powlokiceramiczne.edu.pl/.