Preparaty do ochrony lakieru przed odpryskami od kamieni

/

Pewnie każdy z nas już zauważył, że w trakcie jazdy samochodem pojawiają się wylatujące w powietrze kamienie spod kół samochodu nas poprzedzającego. Większe z nich są w stanie doprowadzić do uszkodzeń samochodu. Mniejsze będą powodować uszkodzenia na lakierze. To niestety prowadzi do łuszczenia się lakieru czy korozji.

Czy można się przed tym zabezpieczyć?

Praktycznie każdy element naszej karoserii może w taki sposób ulegać uszkodzeniu. Warto wspomnieć, że takie elementy mogą doprowadzić do zmatowienie naszych reflektorów czy szyby. W tego typu zdarzeniach problemem jest wskazanie sprawcy a więc odzyskiwanie środków z ubezpieczenia również.

Warto wiedzieć, że na rynku są już różne produkty, które pozwolą nam lakier zabezpieczyć przed uderzeniami kamieni.

Guma w płynie

To specjalny preparat, który służy do malowania pistoletem ciśnieniowym. Jest nanoszony na karoserię w kilku warstwach, stworzy jednolitą ochronną powierzchnię. Zaletą będzie to, że można sobie takżę dowolnie zmieniać kolor do swoich upodobań. Dlatego taki element sprawdzi się u osób, które chcą zmieniać wygląd auta.

Sprawdź: Korekta i usuwanie rys z lakieru - oferta Motogo Kraków & Katowice >> 

Folia

Specjalne folie zabezpieczające to takie opcje, które są przeznaczone dla kierowców, którym podoba się własne auto i nic nie chcą w nim zmieniać. Taką folię łatwo nanieść na poszczególne elementy samochodu, lakier będzie chroniony a wygląd w żadnej mierze nie ulegnie zmianom. Jeśli pojawi się również taka potrzeba usuwanie tej folii również nie będzie problemem. Folie od dobrych firm charakteryzują się również odpornością na zmienne warunki atmosferyczne.

Ubezpieczenie przed uszkodzeniem auta

Folia w różnych kolorach również istnieje i z nią będzie można zmieniać kolor samochodu w zależności od własnych upodobań. Takie produkty są nam oferowane w wielu kolorach i wzorach, dlatego każdy wybiera to co jemu odpowiada.

Listwy

To takie elementy, które nie chronią całego samochodu, ale newralgiczne elementy, które są najbardziej narażone na pojawienie się uszkodzeń.

Preparaty do ochrony

Można w sklepach znaleźć również specjalne preparaty, które będą służyły do naniesienia na lakier i w ten sposób będzie można go ochronić przed zniszczeniem.

Mamy więc sporo różnych produktów, które mogą ochronić nasz samochód i na pewno warto się decydować na ich zastosowanie.